Іспанія » Барселона
    ·  Великобританія
    ·  Греція
    ·  Грузія
    ·  Іспанія
    ·  Італія
    ·  Німеччина
    ·  Португалія
    ·  Франція
Оплатити онлайн



   01054 Україна, г. Київ,
   Гоголівська 15, оф. 2,

   телефони:
   +38 (044) 360-18-70
   +38 (050) 722-41-44

   info@santorini.kiev.ua


Барселона - столиця Каталонії і другий за величиною місто Іспанії. Це місто видатного архітектора кінця XIX - початку XX століть Антоніо Гауді. Найвідоміша його робота - собор Святого Сімейства - став символом Барселони. У цьому місті збереглися і пам'ятники більш давніх епох: Готичний квартал переносить у середньовіччя, а руїни античних стін нагадують про часи панування Стародавнього Риму.

Протягом двадцяти п'яти століть Барселону називали «Кап і Казаль де Каталунья», що означає «Глава і основа Каталонії».

Як свідчить легенда, Барселона була заснована Гамилькаре Барка - карфагенським полководцем і батьком Ганнібала - звідси і назва.

Пам'ятки

Рамбла

Починати знайомство з містом варто з бульвару Рамбла. Це серце Барселони і найзнаменитіша пішохідна зона Іспанії. Ще в кінці минулого століття в книзі "По Іспанії" наш співвітчизник писав: "Перш за все я, звичайно, пройшов у всю довжину вулиці Rambla. Це Невський Барселони, але наш Невський далеко поступається цьому по красі і чистоті, за витонченістю магазинів, по тій масі квітів, від якої ломляться кіоски, і по розкоші велетенських платанів, що йдуть серединою цієї надзвичайно широкої вулиці ".

Рамбла бере свій початок у самого порту і тягнеться вгору до площі Каталонії. Її довжина 1 км. На початку бульвару височить колона з бронзовою статуєю Колумба (1888 г), у верхній частині знаходиться єзуїтська церква Маре-Деу-Бетлем (XVIII ст.), А навпроти неї - палац Можа (XVIII ст.). Протягом усього бульвару то тут, то там можна зустріти застиглі фігури - на невеликих постаментах в найхимерніших позах завмерли фантастичні персонажі. У перший момент здається, що це скульптури, але варто опустити монетку в спеціальну коробочку, як вони починають повільно рухатися, і тільки тут розумієш, що це живі люди. Таким чином підробляють студенти.

Готичний квартал

Праворуч Рамбла (якщо підніматися від порту) розташовується Готичний квартал. Це суцільна кам'яна експозиція з вкрапленнями маленьких магазинів, кафе і таверн. Саме тут було закладено старе місто. Його центр утворює мерія і палац уряду Каталонії (XV ст.). Резиденцією каталонських монархів був Великий Королівський палац (XIV ст.) На середньовічній Королівській площі. Особливо гарний тронний зал Тінел (35,5 м в довжину і 17 м в ширину).

Ну і, звичайно, кафедральний собор Барселони. Його будівництво було розпочато в 1298 року на місці і з частковим використанням попередніх Вестготского-романських будівель. Основні роботи були закінчені у 1448 році, проте головний фасад добудований тільки в XIX в. У розкішному соборі, присвяченому св. Евлалій, 29 капел, чудові хори, багато прикрашені різьбленням, і головний вівтар. У внутрішньому дворику собору, оточеному критою галереєю, знаходяться гробниці заможних городян, спокій яких «охороняють» гуси. Тут ростуть магнолії, пальми і апельсинові дерева.

Недалеко від Собору знаходяться палац Льоктінет (XVI ст., Внутрішній дворик в стилі епохи Відродження) і музей Маркеса (створений на пожертви скульптора Маркеса), в якому експонується чудове зібрання скульптур.

На виході з кварталу двома гігантськими правоохоронцями підносяться римські вежі воріт єпископа.

У декількох хвилинах ходьби від готичного кварталу знаходиться напрочуд гарна готична церква Санта-Марія-дель-Мар, будівництво якої почалося в 1329 г. і тривало 50 років, причому була збережена дивовижна чистота стилю. Ель Борн - простір на схід від церкви - з XIII по XVII ст. було місцем проведення турнірів, поєдинків і свят. Будинок №17 на цій площі - єдиний вцілілий зразок барселонського палацу XIV в.

Обов'язково варто відвідати що знаходиться поруч Музей Пікассо. У приміщеннях колишніх палаців XIII і XV ст. зібрано понад 3600 робіт художника, який в юності вчився в Барселоні.

 

Барселона Гауді

Ще одну грань Барселони створював на рубежі XIX і XX століть великий Антоніо Гауді (1852-1926 рр.), Який змінив саме розуміння простору в архітектурі. Його мета - доброзичлива архітектура, наслідування миролюбної природі, його девіз - немає прямих лініях. Його творіння не вкладаються в звичні рамки. Хвилеподібні, багатобарвні скульптурні форми можна знайти в Барселоні всюди. Це і будівлі на проспекті Гра-СІА: будинок Батло з кольоровими скельцями і керамічним облицюванням, і багатоквартирний будинок Міла з чавунними балконами і скульптурами на даху. Його хвилеподібні стіни, що вважалися до моменту споруди революційною новинкою, сьогодні отримали визнання у всьому світі.

Не можна не сказати про парк Гуель. Це цілий комплекс будівель, спроектований на замовлення барселонського магната, який мав намір створити тут містечко-сад з 60 будинків для своїх родичів. Цей проект з усіма будівлями, сходами, віадуками, галереями і опорними стінами був покликаний зблизити архітектурно-пластичні форми з формами живої природи. Однак задум був здійснений лише частково. Першою впадає в очі стіна навколо парку, прикрашена мозаїкою з керамічних плиток. Крім неї увагу привертають два будинки дивної форми з різнокольоровими дахами і чудові сходи, прикрашена кольоровою плиткою і драконами.

І нарешті, собор Святого Сімейства (Саграда Фамілія) з його фантастичними баштами, схожими на гігантські сталактити, - всесвітньо відоме творіння архітектора, розпочату ним в 1882 році під керівництвом архітектора Франсиско П. Вільяр. У 1891 році керівником робіт стає Гауді.

Проект був грандіозний. Основна базиліка передбачалася величезних розмірів (на 15000 віруючих), а висота головної вежі повинна була скласти 170 м. До моменту своєї трагічної і безглуздою загибелі під колесами трамвая Гауді встиг закінчити роботу тільки над одним з фасадів собору ( «Фасад Різдва»). Через півстоліття був завершений «Фасад пристрастей» (скульптор Жузеп Марія Субіракс). Попереду ще зведення третього - «Фасада слави Божої». Дванадцять шпилів на трьох фасадах символізують 12 апостолів, вежа над апсидою - Діву Марію, центральний шпиль, до сих пір не закінчений, присвячений Христу Спасителю і оточений чотирма меншими. Декоративні скульптури і прикраси щільно покривають різні частини Собору. Сам великий архітектор похований у крипті недобудованого храму.

Завдяки Гауді Барселона золотими літерами вписана в історію світового мистецтва.

З інших визначних пам'яток цього міста варто відзначити Палац Педральбес, побудований Радою міста для Альфонса XIII в 1925 році. Ковані залізні ворота з драконами роботи Гауді на дорозі, що веде до палацу, підказують, що колись ця ділянка була частиною володінь Гуеля. Неподалік знаходиться монастир Педральбес. Його дзвіниця, галерея та каплиця Сан-Мігель є прекрасними зразками каталонської готики.

Гора Монжуйк

Прибережна гора Барселони Монжуйк, звідки відкривається вид на порт, була центром Олімпійських ігор 1992 року. У числі її пам'яток - військова фортеця, яка охороняла вхід в гавань, розважальний парк, стадіон і кілька музеїв. Найпопулярніша і, мабуть, сама еклектична споруда на горі - Іспанське село. Це група будинків, побудованих в стилях різних провінцій Іспанії.

На вершині Тибидабо

Це ще одна гора Барселони (518 м). Каталонці кажуть, що вид з її вершини є найсильніше з усіх диявольських спокус. На горі знаходиться церква Саграт-Кор, знаменита своїм хором хлопчиків.

Перераховувати пам'ятки Барселони можна довго, гуляти по цьому місту - нескінченно, а приїхавши один раз, хочеться повертатися знову і знову.

 
 
 
Разработка сайтов - Dangerd